DIŞ MEKAN LED EKRAN SİSTEMLERİ

Dış Mekân Led Ekran sistemleri günümüzde dış mekândaki tüm reklam araçlarının yerini almıştır. Bu led ekran sistemleri belediye bilgilendirme ekranları, bina ön cepheleri, açık hava reklamcılığı ve seçim ve mitingler gibi birçok alanda kullanılabilmektedir. Gün ışığında bile net görüntü ve yüksek parlaklık sağlaması nedeniyle dış mekânlar için oldukça kullanışlı bir üründür.
 
Bu ekranlar kar yağmur gibi hava koşullarına karşı da dayanıklı olmaları sebebiyle dış mekân kullanımında hiç bir sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir. Dış mekân led ekran sistemlerinde videoların ışık şiddetleri 400 ile 9000 lümen ışık şiddeti arasında değişmektedir. Bu şiddet hesapları gün ışığı etkeni de göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır. En etkin ve kaliteli led lümeni ise 7500 olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden dış mekân led ekran video wall tercihi yapılırken kalite düzeyi lümen şiddetine göre değerlendirilir.
 
Hızlı veri değişimine olanak tanıyan dış mekân led ekran sistemleri kurumsal duyuru veya hizmetlerin anında aktarılmasını sağlamaktadır. Ürün ömrü 7/24 kullanım halinde bile en az 10 yıldır. Bu dayanıklılığı sebebiyle oldukça ekonomik reklam fırsatları yaratmaktadır.